skip to Main Content

Gazeta Wyborcza o imprezie Targ Smaków Podlasia

Data: 17 lipca 2007, 00:00
Artykuł pochodzi z Gazety Wyborczej.
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,78942,4318686.html

Będzie powtórka targu na Siennym Rynku

2007-07-16, ostatnia aktualizacja 2007-07-16 00:00

Jeszcze w tym roku Rynek Sienny znów ożyje. Prezydent Tadeusz Truskolaski chciałby, aby w sezonie jeszcze raz, a może nawet dwukrotnie zorganizować tu targowisko z produktami regionalnymi.

– Niedzielna impreza zakończyła się sukcesem, dlatego chcielibyśmy ją powtórzyć – nie ukrywa prezydent.

Mówi, że ze strony urzędu nie ma żadnych przeciwwskazań. Przyznaje też, że kolejne targi byłyby swego rodzaju sprawdzianem przed planowanym na przyszły rok uruchomieniem stałego jarmarku z regionalnym jadłem.
Od przyszłego roku targi mogłyby odbywać się tam do czasu podjęcia decyzji o ostatecznym zagospodarowaniu okolic Rynku Siennego, a to nie nastąpi na pewno w ciągu najbliższych lat – dodaje Truskolaski.

Jego poprzednik Ryszard Tur chciał przy rynku zbudować gmach nowego magistratu. Prezydent Truskolaski zadecydował, że nie będzie w ogóle zaczynał tego tematu za swojej czteroletniej kadencji.

O sukcesie Targu Smaków Podlasia, na których zaprezentowano przysmaki m.in. z okolic Choroszczy, Hajnówki, Korycina czy Sejn mówi też Mirosław Lech, szef związku gmin wiejskich Podlasia. – Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. To świadczy o tym, że w Białymstoku potrzebne są tego typu targi. Umówiliśmy się już nawet wstępnie na rozmowy o następnej imprezie na Rynku Siennym.
Prezydent Truskolaski uważa, że mogłaby się odbyć może już nawet za dwa-trzy tygodnie. Mirosław Lech jest bardziej sceptyczny. Mówi, że rezerwowałby bardziej czas we wrześniu.

Back To Top