skip to Main Content

Gazeta Wyborcza o konferencji inaugurującej projekt "Sprawny samorząd – lepsza Polska"

Data: 27 listopada 2008, 19:39
Artykuł pochodzi z Gazety Wyborczej.
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,69245,5999995,
Rusza_szkola_dla_samorzadowcow.html

 

Rusza szkoła dla samorządowców
not. jame
2008-11-27, ostatnia aktualizacja 2008-11-27 19:39

„Sprawny samorząd – lepsza Polska” – pod takim hasłem zorganizowano konferencję prasową, otwierającą cykl szkoleń dla samorządowców właśnie. Czego i gdzie będą mogli się nauczyć uczestnicy projektu, organizowanego przez Związek Gmin Wiejskich województwa podlaskiego?

Mirosław Lech, wójt Korycina, przewodniczący związku: Uczyć będziemy wszelkich spraw, wpływających na ogólną sprawność samorządu, czyli chociażby kontaktu z mieszkańcem, spraw związanych z audytem czy zamówieniami publicznymi. Polska bowiem samorządem stoi, bez niego nie byłyby możliwe przemiany ostatnich dwóch dekad. Tak więc, jak w nazwie naszej inicjatywy, podnoszenie sprawności samorządów to ulepszanie Polski.

Długość szkolenia zależeć będzie od materii, której ma dotyczyć. Najkrótsze trwać będą jeden dzień, najdłuższe aż sześć. Odbywać się będą w różnych częściach województwa. Projekt zaadresowany jest do pracowników samorządów wszystkich trzech szczebli: gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Trwać będzie od teraz do lipca. Planujemy przeszkolić w sumie 440 osób. Środki na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego. Konferencja miała służyć rozreklamowaniu inicjatywy. Już wiemy, że program się cieszy zainteresowaniem, które przerosło nasze oczekiwania. We wczorajszej konferencji udział wzięło 80 przedstawicieli gmin i powiatów z terenu całego województwa. Widać więc, że to potrzebna inicjatywa.

 

Back To Top