skip to Main Content

XVI Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli

Wydawca „Dyrektora Szkoły” i „Przed Szkołą” zapraszają na XVI Krajową Konferencją Dyrektorów Szkół i Przedszkoli, która odbędzie się w dniach 22 i 23 października w Warszawie.

Już od 20 lat czasopismo „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej”, wydawany przez Wolters Kluwer, wspiera kadrę zarządzającą oświatą w podejmowaniu strategicznych decyzji i rozwiązywaniu bieżących problemów. Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkól i Przedszkoli na stałe wpisała się w tradycję spotkań, debat, wymiany doświadczeń w gronie dyrektorów szkół i przedszkoli, przedstawicieli MEN i parlamentu, organów prowadzących i nadzoru, poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek doskonalenia nauczycieli, czyli wszystkich tych, którzy kształtują polską oświatę
W roku 2014 XVI Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkól i Przedszkoli odbędzie się w dwóch sesjach:
• I Sesja: III Europejska Konferencja Kadry Kierowniczej Oświaty 
1-4 października 2014 r. Wiedeń, Bratysława
Pełny program i szczegóły organizacyjne III EKKKO
„Jak efektywnie zarządzać zespołem w placówce oświatowej, motywować i zbudować zaangażowanie pracowników” – Konferencję poprowadzi doktor habilitowany Włodzimierz Włodarski – coach, wykładowca zajmujący się psychologią zarządzania i tworzeniem kapitału ludzkiego oraz społecznego.
Klimat malowniczej Bratysławy i Wiednia pozwoli w przyjemny sposób poznać reguły budowania efektywnego zespołu, które zapewniły sukces wielu grupom. Celem szkolenia jest uformowanie zróżnicowanej i jednocześnie stabilnej pozycji dyrektora szkoły kierującej zespołem pracowników, nauczycieli i uczniów, kształtowanie zarządczej i coachingowej postawy w elastycznym i skutecznym postępowaniu z ludźmi.
• 2 sesja – XVI Krajowa Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli
22-23 października 2014 r. Warszawa, Hotel Gromada Okęcie
Więcej informacji na temat XVI KKDSiP
W programie m.in.:
• Nowe projekty MEN oraz zmiany prawno-organizacyjne w roku szkolnym 2014/2015.
• Finansowanie oświaty – środki budżetowe i pozabudżetowe. Dotowanie przedszkoli i szkół, finansowanie publiczne oświaty publicznej i niepublicznej.
• Nowa perspektywa finansowania UE w zakresie edukacji.
• Gala Konkursu „Super Dyrektor”.
• Budowanie pozycji dyrektora szkoły/przedszkola jako lidera zmiany w środowisku szkolnym i lokalnym w różnych  kontekstach.
• Granice wpływu dyrektora szkoły.
• Zarządzanie międzykulturowe i międzypokoleniowe.
• Wizerunek publiczny dyrektora szkoły.
• Wellness w pracy dyrektora szkoły.
23.10.2014
Imprezami towarzyszącymi i bezpłatnymi dla uczestników XVI KKDSiP będą:
Kongres Edukacjii i Rozwoju 22-23 października 2014 r. Warszawa, Hotel Gromada
VII edycja konferencji Rozwiązania HR, 22 października 2014, Warszawa, Hotel Gromada

Wolters Kluwer jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów  z branży edukacyjnej, prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw.
W ofercie wydawnictwa znajdują się produkty elektroniczne serwis Prawo Ośiwatowe, książki i czasopisma – „Dyrektor Szkoły”, „Przed Szkołą” jak również szkolenia, konferencje oraz rozwiązania informatyczne dla szkół i przedszkoli. www.wolterskluwer.pl
Wolters Kluwer S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnej i wiodącej firmy wydawniczej i dostawcy usług informacyjnych.

Back To Top