skip to Main Content
XXI Zgromadzenie Ogólne ZGWWP

XXI Zgromadzenie Ogólne ZGWWP

W dniach 14-15 września 2017 r. w Hotelu Warszawa w Augustowie odbyło się XXI Zgromadzenie Ogólne Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego  którym uczestniczyło 74 przedstawicieli gmin członkowskich, nieczłonkowskich i zaproszonych gości. Podczas dwudniowych obrad podjęto uchwałę o powołaniu nowego członka Komisji  Rewizyjnej Pana Piotra Kłysa Wójta Gminy Łomża. Burmistrz Wojciech Walulik  zaprezentował walory i dorobek Miasta Augustów.
Zarząd Województwa Podlaskiego i dyrektorzy departamentów  UMWP uczestniczyli w II części obrad  – dyskusji i debacie na temat” Jak rozwijać obszary wiejskie naszego regionu w kontekście przeprowadzonych i przygotowanych zmian prawnych oraz dostępności i dystrybucji środków unijnych i krajowych”.  Przedstawiciele UMWP mogli odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące dostępności i wykorzystania środków unijnych w naszym województwie.
Podczas dyskusji wystąpił Sekretarz Generalny Związku Gmin Wiejskich RP Leszek Świętalski, wypowiadając się na temat najistotniejszych  działań parlamentu i rządu w zakresie prawodawstwa, co do których ZGWRP wydawał stanowiska, opinie lub uczestniczył  w procesie legislacyjnym.
 

Back To Top