Stanowisko w sprawie przejęcia realizacji programu „Czyste Powietrze”

Opublikowano w kategorii Bez kategorii.

W dniu 11 lipca 2019 r. skierowano do dr inż. Macieja Borzyszkowskiego Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku stanowisko w sprawie przejęcia realizacji programu „Czyste Powietrze”. Poniżej jego treść: Przedstawiciele samorządów wiejskich zebrani na XXXIV Forum Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego wyrażają głębokie zaniepokojenie propozycją przejęcia realizacji programu „Czyste Powietrze”  dotychczas będącym zadaniem… Czytaj więcej »

W wieku 69 lat zmarł Edward Łada – wieloletni Wójt Gminy Piątnica.

Opublikowano w kategorii Bez kategorii.

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 19 czerwca 2019 r. w wieku 69 lat zmarł Edward Łada – wieloletni Wójt Gminy Piątnica. Edward Łada urodził się 27 lipca 1950 roku w Zabawce. 27 lipca br. ukończyłby 69 lat.Wieloletni Wójt Gminy Piątnica. W Radzie Powiatu Łomżyńskiego zasiadał w pierwszej i obecnej, szóstej kadencji. W imieniu… Czytaj więcej »

Szlak August Velo

Opublikowano w kategorii Bez kategorii.

2 czerwca br. w Dąbrówce na Białorusi nastąpiło uroczyste otwarcie szlaku rowerowego August Velo. W uroczystości wzięli udział m.in.: Władimir Krawcow, Przewodniczący Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego, Jan Wasilewskij, Przewodniczący Grodzieńskiego rejonowego Komitetu Wykonawczego, Oleg Andrejczyk, Naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki GOKW, Tatiana Lidiajewa, Zastępca Naczelnika Wydziału Sportu i Turystyki GOKW, Artur Kosicki, Marszałek Województwa, Grzegorz… Czytaj więcej »

Prezes RIO – Stanisław Kazimierz Srocki – nie żyje

Opublikowano w kategorii Bez kategorii.

Z wielkim żalem przyjęliśmy  informację o śmierci Pana dr Stanisława Kazimierza Srockiego twórcy i wieloletniego Prezesa Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, znakomitego prawnika, wybitnego znawcy problematyki samorządowej który chętnie służył wszystkim samorządom z pomocą w rozwiązaniu trudnych problemów. Jego wiedza i  doświadczenie pomagały w budowaniu samorządności terytorialnej i jej finansów według najwyższych standardów. Rodzinie i Bliskim… Czytaj więcej »

Stanowisko w sprawie ograniczeń zawartych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Opublikowano w kategorii Aktualności, Bez kategorii, Stanowiska.

20 lutego 2019 r. skierowano do Marszałka Województwa Podlaskiego stanowisko w sprawie ograniczeń zawartych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Poniżej jego treść: W imieniu gmin wiejskich i miejsko-wiejskich stowarzyszonych w Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego zgłaszam uwagi do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 – Załącznika nr 1 pn. „Szczegółowy Opis… Czytaj więcej »