Hala produkcyjna w Mołodkowiczach

Opublikowano w kategorii Projekty realizowane.

17 grudnia 2017 r. w ramach realizowanego projektu: „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi” Zarząd Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego i jego współpracownicy, władze Pińskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego: Przewodniczącym Walerym Rebkowcem, Z-cą przewodniczącego i współpracownicy odbyli wizytę monitorującą budowanej hali produkcyjnej z przeznaczeniem na zakład meblarski i dostosowaniem jej do… Czytaj więcej »

Seminarium „Polska współpraca rozwojowa na Białorusi Podsumowanie 2017 roku”

Opublikowano w kategorii Aktualności.

16 grudnia 2017 r. w Mińsku odbyło się seminarium  poświęcone podsumowaniu polskiej współpracy rozwojowej z Białorusią w latach 2013-2017.  Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego jak jedyna Polska  instytucja uczestniczył w tym wydarzeniu, gdzie Pan Przewodniczący Mirosław Lech zaprezentował realizowany projekt: „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”. Projekt realizowany jest w Mołodkowiczach… Czytaj więcej »

Stanowisko Podlaskiego Forum Samorządowego w sprawie poselskiego projektu Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych

Opublikowano w kategorii Aktualności, Stanowiska.

4 grudnia 2017 r. skierowano do Komisji Sejmowej Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia   projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego, Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowe, parlamentarzystów z województwa podlaskiego stanowisko w sprawie poselskiego projektu Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania… Czytaj więcej »

Projekt: „Rozwój ekoturystyki na Polesiu”

Opublikowano w kategorii Bez kategorii, Projekty realizowane.

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego realizował w listopadzie br. w partnerstwie z Fundacją Solidarności Narodowej projekt: ”Rozwój ekoturystyki na Polesiu: miękka demokratyzacja w praktyce”. Projekt miał na celu zaznajomienie przedstawicieli rejonu pińskiego (Obwód Brzeski), z podlaskimi doświadczeniami w zakresie rozwoju i promocji turystyki zrównoważonej – przyjaznej dla przyrody i krajobrazu. Podczas sześciu dni wizyty studyjnej… Czytaj więcej »

Podlaskie Forum Samorządowe

Opublikowano w kategorii Aktualności, Bez kategorii.

W dniu 29 listopada 2017 r. w Białymstoku odbyło się Podlaskie Forum Samorządowe, w którym uczestniczyło ok 60 przedstawicieli gmin członkowskich i nieczłonkowskich  oraz zaproszonych gości. Głównym tematem spotkania był poselski projekt „Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych”, który obejmuje: Zmiany przepisów… Czytaj więcej »