XXIII Zgromadzenie Ogólne ZGWWP

Opublikowano w kategorii Albumy, Zgromadzenia Ogólne.

W dniach 7-8 lutego 2019 r. w Białowieży odbyło się XXIII Zgromadzenie Ogólne ZGWWP  w którym uczestniczyło  110 przedstawicieli gmin członkowskich, nieczłonkowskich i zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości byli: Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, Wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś ze współpracownikami, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski ze współpracownikami, Posłowie na Sejm RP Mieczysław Baszko,… Czytaj więcej »

Nie żyje Prezydent Gdańska – Paweł Adamowicz

Opublikowano w kategorii Aktualności.

Paweł Adamowicz miał 53 lata. W niedzielę (13 stycznia) podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został kilkakrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego mężczyznę, mieszkańca Gdańska. O życie prezydenta Pawła Adamowicza lekarze walczyli przez wiele godzin od niedzielnego wieczora. Informacja o jego śmierci dotarła do nas w poniedziałek po godz. 14.00. Paweł Adamowicz był prezydentem stolicy Pomorza… Czytaj więcej »

Seminarium dot. aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych

Opublikowano w kategorii Projekty.

W dniu 7 grudnia 2018 r. w Specjalnej Szkole Internat w Mołotkowiczach odbyło się seminarium dot. aktywizacji osób niepełnosprawnych. W seminarium udział wzięli min.: Pan Marek Kuberski Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Pani Magdalena Sidorowicz I sekretarz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Białorusi, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Republiki Białorusi, Przewodniczący Rady Deputowanych Powiatu Pińskiego, zastępca… Czytaj więcej »

Polska współpraca rozwojowa na Białorusi 2018 r.

Opublikowano w kategorii Projekty.

W dniu 6 grudnia 2018 w Mińsku odbyła się konferencja podsumowująca: „Polska współpraca rozwojowa na Białorusi w 2018 r.” W konferencji wzięli udział Dyrektor Departamentu Działalności Humanitarnej przy Administracji Prezydenta RB  – Walerij Skakun, a.i. Stały Przedstawiciel UNDP w RB – Zachary Taylor, Przedstawiciel UNICEF na Białorusi – Rashed Mustafa Sarwar oraz Marek Kuberski –… Czytaj więcej »