Budowa hali produkcyjnej w Mołodkowiczach na Białorusi

Opublikowano w kategorii Projekty realizowane.

W związku z realizacją przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego projektu „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”, w Mołodkowiczach  budowana jest hala produkcyjna z przeznaczeniem na zakład meblarski i dostosowaniem jej do montażu profesjonalnych maszyn i urządzeń do produkcji mebli oraz prowadzenia zajęć teoretyczno- praktycznych. Zakończenie działania zaplanowane jest na… Czytaj więcej »

Odsłonięcie tablicy w Miadziole na Białorusi

Opublikowano w kategorii Aktualności, Bez kategorii.

1 listopada br. na cmentarzu w Miadziole z udziałem Ambasadora Konrada Pawlika odsłonięto odrestaurowaną  tablicę ku czci polskich żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. poległych na tych ziemiach. Z tej okazji na cmentarzu odprawiono nabożeństwo w intencji zmarłych oraz  uroczyście poświęcono tablicę. Tablica została ufundowana przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego i przekazana w dniu 4 października… Czytaj więcej »

Białoruś -polskie miejsca pamięci

Opublikowano w kategorii Aktualności, Bez kategorii.

4 października 2017 r. Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego oficjalnie przekazał księdzu proboszczowi w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej tablicę pamiątkową poświęcaną żołnierzom Wojska Polskiego poległym pod Miadziołem (Obwód Grodzieński) podczas wojny polsko-bolszewickiej. Tablica zostanie ustanowiona na cmentarzu w Miadziole, jak również 5 tabliczek z napisem „Żołnierz Wojska Polskiego”, które zostaną umieszczone na bezimiennych grobach polskich… Czytaj więcej »

Misja studyjna ZGWWP

Opublikowano w kategorii Projekty realizowane.

W dniach 1-4 października 2017 r. Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego przeprowadził misję studyjną podlaskich samorządowców, w ramach projektu rozwojowego realizowanego na rzecz specjalnej szkoły-internatu w Mołotkowiczach pt.: „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi” 61/2017/PPR2017/M. Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Podczas czterodniowego… Czytaj więcej »