Projekt: „Utworzenie szwalniczego zakładu szkoleniowo-produkcyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego  dostał dofinansowanie na realizuję dwuletniego  projektu: „Utworzenie szwalniczego zakładu szkoleniowo-produkcyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”. Wartość projektu to: 1 609 042,00 zł. Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Celem projektu jest wsparcie systemu pracy chronionej na Białorusi poprzez poprawę funkcjonowania szkoły specjalnej. W… Czytaj więcej »

MOJA SMART WIEŚ opisz jak twoja wieś stała się inteligentna – konkurs!

Opublikowano w kategorii Aktualności.

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN zaprasza do udziału w konkursie „Moja Smart Wieś. Opisz jak Twoja wieś stała się inteligentna”. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób, którym bliskie są sprawy wsi. Partnerem konkursu jest Związek Gmin Wiejskich RP. Szczegółowe informacje w załączeniu. SMART-VILLAGE-flyer

Ogólnopolska Konferencja „Środowisko – Nauka – Odpowiedzialność”

Opublikowano w kategorii Aktualności.

W dniu 14 czerwca 2019 roku w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku Kampus UwB odbędzie się Ogólnopolska Konferencja „Środowisko – Nauka – Odpowiedzialność”, która jest skierowana do jednostek samorządu terytorialnego oraz do firm komunalnych zajmujących się ochroną środowiska. Głównym obszarem prezentacji i dyskusji podczas konferencji będą zagadnienia związane z Gospodarką Odpadami. Podczas konferencji, w trakcie trzech sesji tematycznych zostaną… Czytaj więcej »

Dzień Samorządu Terytorialnego

Opublikowano w kategorii Aktualności.

Z okazji Dnia Samorządy Terytorialnego pragnę złożyć wszystkim samorządowcom i pracownikom samorządowym życzenia satysfakcji zawodowej,  pomyślności w reprezentowaniu i realizacji interesów oraz potrzeb mieszkańców naszych Małych Ojczyzn, a także satysfakcji z pracy na rzecz społeczności lokalnej, wytrwałości w podejmowaniu i realizowaniu nowych przedsięwzięć. Niech kolejne lata będą dla Państwa wypełnione  sukcesami zawodowymi, osobistymi. Życzę dużo zdrowia,… Czytaj więcej »

Podlaska Izba Rolnicza – konkurs – „Rolniczki motorem innowacji w Polsce”

Opublikowano w kategorii Aktualności.

Podlaska Izba Rolnicza ogłosiła II edycję konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” pod hasłem „Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach”. Celem Konkursu  jest promowanie roli kobiet na obszarach wiejskich oraz docenianie wielu innowacyjnych działań stosowanych przez nie w rolnictwie, które mają wpływ na zróżnicowanie dochodów w gospodarstwach. Kobiety zaangażowane w rolnictwo odgrywają kluczową rolę w… Czytaj więcej »