Opublikowano w kategorii Aktualności.

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, Mieszkańcami wsi Kruszewo, Producentami Ogórków i serów z terenu Gminy Choroszcz oraz Stowarzyszeniem Kruszewskie Warzywa Herbowe serdecznie zapraszają do Kruszewa w gminie Choroszcz na XIX Ogólnopolski Dzień Ogórka.

2 września 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Kruszewie odbędzie się Dzień Ogórka. Już po raz dziewiętnasty będziemy mogli skosztować pysznych Kruszewskich Ogórków Herbowych, wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zielone rarytasy wystąpią w asyście niezrównanej sobie smakiem Kruszewskiej kapusty kiszonej. Te i inne podlaskie smakołyki będziemy mogli skosztować prosto od ich twórców.

Nie zabraknie licznych kramów z rękodziełem, przysmakami i ciekawymi bibelotami. Swoją obecność zapowiedzieli wystawcy oferujący m.in. miody, ręcznie wykonane poduchy i zabawki dla dzieci, wyroby z wikliny, unikatową biżuterię. Nie obędzie się bez atrakcji dla dzieci, rodzinnych warsztatów plastycznych, konkursów z ogórkiem w roli głównej, w tym dorocznych mistrzostw rzutu ogórkiem. Na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne: Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej „Kalinka”, zespół Kopalnianki z Juchnowca Kościelnego, Klekociaki z Bociek i Klepaczanki z Klepacz. Imprezę w stylu disco zakończymy koncertem Adama Chrolii. Zapraszamy!

Program imprezy:

12:30 – Masza Święta w intencji plantatorów

13:30 – oficjalne otwarcie XIX Dnia Ogórka w Kruszewie

14:00 – Zespół Estradowy Białoruskiej Pieśni Ludowej „Kalinka” /folk/

15:30 – zespół Kopalanianki /folk/

15:45 – zespół Klekociaki /folk/

16:15 – Klepaczanki /folk/

17:00 – Adam Chrola /disco/

 

Patronat honorowy Burmistrza Choroszczy. Organizatorzy: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkoła Podstawowa w Kruszewie, Urząd Miejski w Choroszczy; Współorganizatorzy: społeczność wsi Kruszewo,  Stowarzyszenie Herbowe Ogórki Kruszewskie; Sponsorzy: marka Żubr (sponsor główny), Stajnia Kruszewo, Wrota Podlasia, Casablanca Catering, Dwór Czarneckiego, Plus Materiały Budowlane; Patronat medialny: Gazeta w Choroszczy, Głos Choroszczy, Twoja Telewizja Regionalna.

plakat