Hala produkcyjna w Mołodkowiczach

Opublikowano w kategorii Projekty realizowane.

17 grudnia 2017 r. w ramach realizowanego projektu: „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi” Zarząd Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego i jego współpracownicy, władze Pińskiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego: Przewodniczącym Walerym Rebkowcem, Z-cą przewodniczącego i współpracownicy odbyli wizytę monitorującą budowanej hali produkcyjnej z przeznaczeniem na zakład meblarski i dostosowaniem jej do… Czytaj więcej »

Projekt: „Rozwój ekoturystyki na Polesiu”

Opublikowano w kategorii Bez kategorii, Projekty realizowane.

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego realizował w listopadzie br. w partnerstwie z Fundacją Solidarności Narodowej projekt: ”Rozwój ekoturystyki na Polesiu: miękka demokratyzacja w praktyce”. Projekt miał na celu zaznajomienie przedstawicieli rejonu pińskiego (Obwód Brzeski), z podlaskimi doświadczeniami w zakresie rozwoju i promocji turystyki zrównoważonej – przyjaznej dla przyrody i krajobrazu. Podczas sześciu dni wizyty studyjnej… Czytaj więcej »

Budowa hali produkcyjnej w Mołodkowiczach na Białorusi

Opublikowano w kategorii Projekty realizowane.

W związku z realizacją przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego projektu „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”, w Mołodkowiczach  budowana jest hala produkcyjna z przeznaczeniem na zakład meblarski i dostosowaniem jej do montażu profesjonalnych maszyn i urządzeń do produkcji mebli oraz prowadzenia zajęć teoretyczno- praktycznych. Zakończenie działania zaplanowane jest na… Czytaj więcej »

Misja studyjna ZGWWP

Opublikowano w kategorii Projekty realizowane.

W dniach 1-4 października 2017 r. Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego przeprowadził misję studyjną podlaskich samorządowców, w ramach projektu rozwojowego realizowanego na rzecz specjalnej szkoły-internatu w Mołotkowiczach pt.: „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi” 61/2017/PPR2017/M. Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Podczas czterodniowego… Czytaj więcej »

Projekt: „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”

Opublikowano w kategorii Projekty, Projekty realizowane.

ZGWWP realizuje projekt „Utworzenie zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”.  Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.  Realizacja projektu trwa od maj  2017 r. do grudnia 2017 r. Celem projektu jest wsparcie systemu pracy chronionej na Białorusi poprzez poprawę funkcjonowania szkoły specjalnej. Uczestnikami projektu  są… Czytaj więcej »