Wiceminister Marcin Przydacz z wizytą w Mołotkoiwczach i Grodnie

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

W dniach 10-13 lipca br. Podsekretarz stanu w MSZ Marcin Przydacz odwiedził Białoruś. Podczas trzydniowej wizyty Wiceminister  zapoznał się m.in. z postępami zrealizowanych i realizowanych przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego projektów:  szlaku rowerowego August Velo na trasie Rudawa-Lesnaja-Grodno, który w bliskiej przyszłości stanie się przedłużeniem szlaku Green Velo, łącząc tym samym Polskę z Grodnem. Specjalną… Czytaj więcej »

Projekt: „Utworzenie szwalniczego zakładu szkoleniowo-produkcyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego  dostał dofinansowanie na realizuję dwuletniego  projektu: „Utworzenie szwalniczego zakładu szkoleniowo-produkcyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”. Wartość projektu to: 1 609 042,00 zł. Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Celem projektu jest wsparcie systemu pracy chronionej na Białorusi poprzez poprawę funkcjonowania szkoły specjalnej. W… Czytaj więcej »

Szkolenie zawodowe- Mołodkowicze

Opublikowano w kategorii Projekty realizowane.

W dniach 15-19 października 2018 r. w ramach realizowanego projektu: „Utworzenie  zakładu pracy chronionej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi” w Mołodkowiczach odbyło się szkolenie zawodowe z zakresu projektowania i produkcji mebli, prowadzone przez wykfalifikowanego cieślę Jarosława Sacharczuka z Ciesielni Podlaskiej.  Program szkolenia obejmował m.in.: materiały stosowane w meblarstwie do wyrobu frontów i blatów,… Czytaj więcej »

Grodno – monitoring.

Opublikowano w kategorii Projekty, Projekty realizowane.

W dniu 1 października 2018 r. Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego odbył wizytę monitorującą projektu: ” Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego”.  Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Przedstawiciel Departamentu Sportu i Turystki pokazał gdzie będą 3 miejsca postojowe z całą infrastrukturą tj. stojakami… Czytaj więcej »

Grodno – spotkanie z partnerem projektu ” Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego”

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

29 marca 2018 r.  Związek Gmin Wiejskich  Województwa Podlaskiego  spotkał się w Grodnie z przedstawicielami Departamentu Sportu i Turystyki podczas którego omawiano zasady współpracy i założenia  projektu:  ” Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego”. Głównym celem projektu jest utworzenie nowego produktu turystycznego – szlaku rowerowego w celu zwiększenia liczby turystów odwiedzających Białoruś. Zakładanym… Czytaj więcej »