Przekazanie rowerów

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego przekazał zakupione rowery i akcesoria rowerowe partnerowi Grodzieńskiemu Rejonowemu Klubowi Gimnastyczno – Sportowemu w ramach realizowanego projektu: „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego”.  Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Misja studyjna – Grodno 6.12.2019 r.

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

W dniu 6 grudnia 2019 r. odbyła się misji studyjna do Grodna uczestniczyło w niej 10 osób: zespół projektowy,  przedstawiciele Związku Gmin Wiejskich Województwa Polskiego, branża turystyczna. Odbyło się  spotkanie polskich samorządowców z władzami Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego, Grodzieńskim Rejonowym Klubem Gimnastyczno – Sportowym oraz „Grodnoinvest”. Przedmiotem spotkań była problematyka rozwoju markowego produktu turystycznego „Kanał… Czytaj więcej »

Rowerem do Grodna – Polskie Radio

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

W dniu 18 listopada 2019 r. w Grodnie odbyło się spotkanie przedstawiciela Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego z dziewiarzem z Polskiego Radia w związku z realizowanym projektem: „Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w turystyce  poprzez rozbudowę infrastruktury obwodu grodzieńskiego”, projekt  realizowany jest od 2018 r. gdzie został wytyczony szlak rowerowy August Velo na trasie Rudawa-Lesnaja-Grodno. Projekt współfinansowany jest… Czytaj więcej »

Misja studyjna – Mołotkowicze 28-29.11.2019 r.

Opublikowano w kategorii Aktualności, Działalność, Projekty, Projekty realizowane.

W dniach 28-29 listopada 2019 r. odbyła się misja studyjna na Białoruś z udziałem przedstawicieli Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Podczas misji odbyło się spotkanie polskich samorządowców z władzami rejonu pińskiego (Piński Rejonowy Komitet Wykonawczy). Przedmiotem spotkania była problematyka przygotowania zawodowego osób z niepełnosprawnością i perspektywy rozwoju modelu zakładów pracy chronionej na bazie szkół specjalnych… Czytaj więcej »

Szkolenia zawodowego

Opublikowano w kategorii Aktualności, Projekty realizowane.

  W dniach  26-30 sierpnia 2019 r. odbyło się szkolenie zawodowe z zakresu projektowania, konstrukcji i technik krawieckich realizowanego w ramach projektu: „Utworzenie szwalniczego zakładu szkoleniowo-produkcyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na Białorusi”. Szkolenie poprowadziła znana podlaska projektantka Elwira Horosz. Szkolenie odbyło się w:  Studio Mody Elwiry Horosz, ZARZECKA Atelier. W szkoleniu uczestniczyli dyrektor szkoły… Czytaj więcej »