skip to Main Content

Gazeta Współczesna o inauguracji kursu języka angielskiego

Data: 26 września 2003, 8:26
Artykuł pochodzi z Gazety Współczesnej.
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/
article?AID=/20030926/REGION02/30926027

 

Dwa lata z angielskim
dodano: 26 września 2003, 8:26
(ap)
Podlasie 617 samorządowców z Podlasia weźmie udział w kursie języka angielskiego zorganizowanym przez Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. W czwartek w Urzędzie Gminy w Korycinie odbyła się inauguracja.
 

Partnerem Finansowym przedsięwzięcia jest Fundacja Wspomagania Wsi z Warszawy. która przekazała na ten cel 100 tys. zł. Resztę pokryją samorządy oraz kursanci. Przeciętnie za każdego samorządowca gmina zapłaci połowę – czyli 250 zł z rok, resztę pokryje on z własnej kieszeni. Kurs będzie trwał przez 2 lata, a lektorzy ze szkoły językowej, która wygrała przetarg będą dojeżdżać do poszczególnych miejscowości w których położone są urzędy gmin.
– Nikt w Polsce nie zorganizował jeszcze tak masowego kursu językowego. Myślę, że będziemy także przykładem dla innych województw. Znajomość języków obcych szczególnie teraz – jest potrzebna. Często bowiem się słyszy, że samorządowcy mają problem z tłumaczeniem różnych dokumentów – mówi Mirosław Lech, wójt Korycina. przewodniczący zarządu Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.

Back To Top