skip to Main Content

Gazeta Wyborcza o imprezie Podlaskie Gminy Wiejskie w Warszawie

Data: 5 czerwca 2005, 20:27
Artykuł pochodzi z Gazety Wyborczej.
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/l,35235,2749687.html

 

Kiszka ziemniaczana? Co to takiego?
Aneta Dzienis 05-06-2005 , ostatnia aktualizacja 05-06-2005 20:27 

Kilkadziesiąt namiotów  a w nich podpuszczkowe sery, domowej roboty nalewki, chleby prosto z pieca. Warszawiacy korzystali z niecodziennej okazji i próbowali wszelkich smakołyków, a ich portfele stawały się coraz lżejsze

Ponad 30 podlaskich gmin ze swoimi specjałami po raz wtóry zawitało na plac Zamkowy w Warszawie. Z Korycina i Wiżajn przyjechały podpuszczkowe sery, Puńsk przywiózł miody i wiejskie wędliny z kindziukiem na czele, a Suchowola chwaliła się tradycyjnym sękaczem. Po zaledwie godzinie od rozpoczęcia festynu najczęstszym widokiem były wypełnione po brzegi reklamówki mieszkańców stolicy.

– To bardzo dobra promocja tych wyrobów, bo ludzie dopiero poznają że na Podlasiu są takie dobre rzeczy – ocenia Maria Koncewicz, prawniczka, która chwilę wcześniej przez telefon zachęcała swoją koleżankę do odwiedzenia festynu. – Ja to znam, bo pochodzę z Olecka, wychowałam się na tym, ale jak słyszę pytanie: co to jest kiszka ziemniaczana?, to mówię tylko: proszę spróbować.

Z imprezy w Warszawie zadowoleni byli wszyscy, l klienci, i kupcy.

– Uczestniczymy w tym festynie po raz drugi. Warszawiacy przyjmują nas bardzo mile – ocenia Piotr Witkowski z pasieki z Puńska. – Spora ich część to nasi stali klienci, którzy na co dzień przyjeżdżają po nasze miody do Puńska, Sejn albo zamawiają jej za pośrednictwem poczty. Teraz mamy okazję poznać się osobiście.

– Trudno być niezadowolonym, kiedy po raz kolejny okazało się, że podlaskie produkty podbijają serca mieszkańców Warszawy – mówi Mirosław Lech, przewodniczący Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, który był głównym organizatorem festynu. – Myślę, że Podlaskie Gminy w Warszawie, jako impreza za naszą sprawą wpisze się na stałe w kalendarz stolicy.

Back To Top