skip to Main Content
Imprezy Plenerowe

Imprezy plenerowe

ZGWWP organizuje w roku 2010 dwie imprezy o charakterze festynowo-wystawowo-targowym pn. „Podlaskie Gminy Wiejskie w Warszawie” oraz trzy imprezy plenerowe połączone z wydarzeniami seminaryjnymi z okazji uroczystych obchodów 20-lecia samorządu terytorialnego w województwie podlaskim. Odbędą się one:
• 27 czerwca – Suwałki – park Konstytucji 3 Maja,
• 19 września – Warszawa – Krakowskie Przedmieście.

Województwo podlaskie jest regionem, którego największymi atutami są bujna, w niewielkim stopniu zmieniona przez człowieka przyroda oraz bogactwo wielu kultur i tradycji. Takiej różnorodności – zarówno w naturze, jak i kulturze – trudno szukać w innych częściach naszego kraju.
Podczas imprez będzie można zapoznać się z tradycjami tych kultur, ofertą turystyczną, podziwiać rzemiosła artystyczne, spróbować przysmaków kulinarnych a wszystko przy dźwiękach tradycyjnej muzyki. Przy okazji promocji regionu oraz poszczególnych gmin szanse na reklamę będą mieli przedsiębiorcy, szczególnie z branży spożywczej i turystycznej. Wystawcom stwarzamy szansę wypromowania się, a mieszkańcom Warszawy, ludziom kultury, nauki i mediom możliwość bezpośredniego spotkania z tradycjami Małych Ojczyzn. Nie do przecenienia jest poczucie własnej wartości i godności, ciągłości historii i kultury, dorobku pokoleń oraz wagi osiągnięć ostatnich lat. Pokażemy to sobie nawzajem oraz tym, którzy mieszkają najbliżej, aby nie spełniło się przysłowie „Cudze chwalicie swego nie znacie”.
Aktualnie jesteśmy w trakcie rozmów dotyczących objęcia patronatem naszych imprez przez media regionalne i ogólnopolskie.
Informuję, że zapewniamy zamówioną wolną powierzchnię na każdej z imprez, zaś wykonanie i wyposażenie stoiska leży w gestii wystawcy. Udział w imprezach w Nowogrodzie i Suwałkach jest bezpłatny dla wszystkich wystawców, w Białymstoku jest bezpłatny dla gmin członkowskich ZGWWP. Koszt udziału w imprezie w Białymstoku dla gmin nieczłonkowskich i pozostałych wystawców oraz w imprezach w Warszawie dla wszystkich jest uzależniony od wielkości stoiska.
W przypadku zainteresowania proszę o przesłanie zgłoszenia udziału, oddzielnego dla każdego przedsięwzięcia, na adres Biura ZGWWP lub kontakt telefoniczny pod nr 85/ 732 37 00.
Zachęcam do udziału.

Przewodniczący Zarządu Związku Gmin
Wiejskich Województwa Podlaskiego
Mirosław Lech

Druki zgłoszeń dla gmin:

• 27 czerwca (niedziela) – Suwałki – Muszla koncertowa, park Konstytucji 3 Maja   pokaż

Druki zgłoszeń dla pozostałych wystawców:

• 27 czerwca (niedziela) – Suwałki – Muszla koncertowa, park Konstytucji 3 Maja   pokaż

Back To Top