skip to Main Content

Gazeta Wyborcza o imprezie Podlaskie Gminy Wiejskie w Białymstoku

Data: 4 marca 2004, 17:31
Artykuł pochodzi z Gazety Wyborczej.
http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35241,1947623.html

 

Prezentacja gmin wiejskich w Białymstoku
jof
2004-03-04, ostatnia aktualizacja 2004-03-04 17:31
Podlaskie Gminy Wiejskie w Białymstoku – pod tym hasłem odbyć się ma w maju festyn, na którym białostoczanom zaprezentowane zostanie wszystko, co w województwie najlepsze, najciekawsze, najoryginalniejsze.

Z pomysłem zorganizowania takiej imprezy wystąpił Związek Gmin Wiejskich Podlasia. Białostocki magistrat przyjął pomysłodawców z otwartymi rękami.

– Impreza będzie skierowana przede wszystkim do białostoczan – tłumaczy Mirosław Lech, wójt Korycina i przewodniczący ZGW. – Jest to przecież, nie da się ukryć, jedyna metropolia w naszym województwie. Na pewno więc poza ofertą dla inwestorów pojawi się też oferta turystyczna. Sami nie zawsze zdajemy sobie sprawę, ile ciekawych miejsc kryje się w naszym regionie. Można też już chyba mówić o „produktach turystycznych”. Zobaczymy więc na pewno wszystkie te słynne „rękodzielnicze” produkty kulinarne, z których Podlasie słynie.
Wstępnie termin prezentacji ustalono na 23 maja (niedziela). Ma się ona odbyć na placu przed Teatrem Dramatycznym. Tam stanie m.in. główna scena, na której występować będą zespoły ludowe i nie tylko.

– W razie potrzeby udostępnimy też część Plant – zapowiada rzecznik białostockiego magistratu Tadeusz Arłukowicz.

– Pomysł podoba się moim kolegom i koleżankom, ale na konkretne deklaracje mają jeszcze czas do 15 marca – dodaje Lech. – Wtedy będziemy wiedzieli, ile gmin weźmie udział w prezentacji i jaka przestrzeń będzie im potrzebna.

Białostocki Urząd Miejski poza udostępnieniem nieodpłatnie miejsca na festyn zadeklarował, że straż miejska zadba o bezpieczeństwo podczas imprezy. Także sprzątanie po jej zamknięciu wzięły na siebie białostockie władze.

Związek Gmin Wiejskich Podlasia skupia zarówno gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, jak i miasta do 20 tys. mieszkańców. Tego typu gmin na Podlasiu mamy 109. Do związku należy 83. Jak deklaruje przewodniczący Lech, propozycja wzięcia udziału w imprezie nie jest ograniczona do gmin – członków związku.

Back To Top